W ramach zdobywania nowej wiedzy na temat ochrony przyrody dziś na zajęciach w świetlicy szkolnej przyglądaliśmy się kolczastemu, sympatycznemu drapieżnikowi 🦔 jakim jest jeż. Listopad to miesiąc, w którym większość jeży zapadła już w sen zimowy, dlatego to dobry czas na poznanie tego zwierzątka nieco bliżej 😉 okazało się, że wciąż za mało jeszcze wiemy na temat jeży.
Na co dzień w książkach dla dzieci i kolorowankach spotykamy obraz jeża z jabłkiem na kolcach. Ale czy jeże tak naprawdę jedzą jabłka? Dlaczego warto zadbać o jeże?
Zajęcia zaczęliśmy od zdobycia podstawowych informacji na temat dwóch gatunków jeża występujących w Polsce. Okazało się, że jeże żywią się głównie owadami a także: dżdżownice, małe jaszczurki, węże, niewielkie gryzonie czy jaja ptaków. W poszukiwaniu pokarmu jednej nocy są wstanie przejść nawet 3 km 👀 Lasy Państwowe
Test wiedzy na temat jeży pt. "Sprawdź się jeżowo" sprawił nam dużo radości w trakcie rozwiązywania. Najtrudniejsze pytanie dotyczyło informacji czy jeże mają swój własny jeżowy język? Sami chcielibyśmy to wiedzieć. 😀 Rozruszaliśmy się podczas jeżowej wykreślanki i labiryntu. Na koniec zajęć, każdy uczestnik miał okazję stworzyć pracę plastyczną pt. "Co zimą robi jeż" z wykorzystaniem: farb plakatowych i pasteli.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz